DOLAR

32,2098

0.08%
EURO

35,0354

0.07%
ALTIN(gr)

2.512,48

0,10%
BİST 100

10739.57

0,10%
ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ, ALPASLAN ÇAKAR OLDU

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ, ALPASLAN ÇAKAR OLDU

Mart 26, 2021 15:32
ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ, ALPASLAN ÇAKAR OLDU
0

BEĞENDİM

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, görevini devretti. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevine, Alpaslan Çakar getirildi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın, bugün yapılan Kamu Bankaları Genel Kurulu’nda görevi bıraktı. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne Hüseyin Aydın’ın yerine, bankanın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Alparslan Çakar getirildi. Bankanın yönetim kurulu başkanı da Burhaneddin Tanyeri oldu.

ZİRAAT BANKASI GÖREV DEĞİŞİMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Ziraat Bankası Genel Müdürlük görevine Alpaslan Çakar atandı. 15 Temmuz 2011 tarihinden beri Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Aydın, Bankanın 26 Mart tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu sonrası görevini Alpaslan Çakar’a devretti. Alpaslan Çakar, Bankanın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

ALPASLAN BEYİN BANKAMIZ İÇİN GÖSTERDİĞİ GAYRETLER GENEL MÜDÜR UNVANIYLA DA ARTARAK DEVAM EDECEKTİR.

Ziraat Bankası’nın Ankara’daki Tarihi Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Aydın, bu vazifelerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek “1983 yılında ilk göreve başladığım son 10 yıldır da Genel Müdür olarak hizmet verdiğim Ziraat Bankası’nda görevimi çok değerli bir çalışma arkadaşıma devretmekten dolayı mutluluk duyuyorum Alpaslan Bey’in Bankamız için gösterdiği gayretler Genel Müdür unvanıyla da artarak devam edecektir. Ülkemiz ve Bankamız için hayırlı olmasını diliyorum.

TEMSİL EDECEĞİM GÖREVİN MESULİYETİNİN FARKINDA OLARAK, ÜLKEMİZE VE BANKAMIZA HİZMET ETME YOLUNDA GAYRETLE ÇALIŞACAĞIM

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevine atanan Alpaslan Çakar ise yaptığı konuşmada “Bankamızın bir bankadan daha fazlası olmasının mimarlarının başında gelen Sayın Hüseyin Aydın’a yapmış olduğu üstün hizmetlerinden ötürü şahsım ve Ziraat Bankası ailesi adına şükranlarımı sunuyorum.  Ziraat’in Türkiye’nin en etkin ve önemli bankalarından biri olmasında önemli işler yapmış, büyük bir değişim dönüşüm projesine imza atmış, Bankacılık sektörünün kıymetli bir üstadından bu görevi almak benim için gurur verici. Temsil edeceğim görevin mesuliyetinin farkında olarak, Ülkemize ve Bankamıza hizmet etme yolunda gayretle çalışacağım.

Kaynak; ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.