YENİDEN KAPANMA OLACAK M ? CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

YENİDEN KAPANMA OLACAK M ? CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Mart 12, 2021 07:22
YENİDEN KAPANMA OLACAK M ? CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ AÇIKLADI
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kendisine ‘yeniden kapanma kararı’ sorulduğunda, tedbirlerin önemsenmediği takdirde yeniden kapanmanın zorunlu hale geleceğini belirterek, Biz farkındayız esnaf ve vatandaşlar daraldı. Tedbirlerimizi alıyoruz, aşı oluyoruz bir yandan da sosyal ve ekonomik hayat devam ediyor. Bu dengeyi korumak zorundayız” dedi.

Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programının bu haftaki konuğu Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın oldu.

Candaş Tolga Işık’ın “yeniden kapanma” sorusuna yanıt veren Kalın, şöyle konuştu:

“BU DENGEYİ KORUMAK ZORUNDAYIZ”

“Kontrollü normalleşme dediğimiz süreç tedbirleri önemsememeye dönüşürse vaka sayıları artar, ölüm sayıları artar ve yeniden kapanmak zorunda kalırız. Biz bunu istemiyoruz. Bu ihtimal hep var. Bu kararı almak da çok kolay değildi. Biz farkındayız esnaf ve vatandaşlar daraldı. Tedbirlerimizi alıyoruz, aşı oluyoruz bir yandan da sosyal ve ekonomik hayat devam ediyor. Bu dengeyi korumak zorundayız.

“AŞI İŞİNİ EN İYİ GÖTÜREN ÜLKELERDEN BİRİYİZ”

Bu dengeyi ihmal edersek vaka sayılar 40 binlere 50 binlere geldiğinde vatandaş bize gelecek ‘Aman kapatın, hasta olmak istemiyoruz’ diyecek. Devletin aldığı tedbirlere uyulursa anlamlı oluyor.  Aşı işini en iyi götüren ülkelerden biriyiz. 10 milyondan fazla insanı aşıladık. Bu devam edecek. Ama bu sorunu çözmeye yetmiyor. 50 milyon insanı aşılamamız lazım en azından. Daha 5’te 1’ini yaptık. Tedbirleri elden bırakmamak lazım. Vaka sayısını artıracak birçok olay yaşayacağız. Bu nedenle tedbirleri elden bırakmayalım.”

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.