VLADİMİR PUTİN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEBRİK MESAJI YOLLADI

VLADİMİR PUTİN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEBRİK MESAJI YOLLADI

Aralık 30, 2020 11:35
VLADİMİR PUTİN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEBRİK MESAJI YOLLADI
0

BEĞENDİM

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yeni yıl dolayısıyla bir tebrik mesajı yolladı. Putin mesajında, Moskova ve Ankara’nın Avrasya’daki güvenliğine değindi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı gönderdi.

Putin, gelecek yıl Moskova ve Ankara’nın Avrasya’da güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesi yönünde verimli bir şekilde iş birliği yapmaya devam edeceğine emin olduğunu belirtti.

RUSYA – TÜRKİYE İLİŞKİLERİNE DEĞİNDİLER

Mesajında, Rusya-Türkiye ilişkilerinin tüm kilit alanlarında devam eden gelişimden memnuniyet duyduğunu belirten Putin, zorlu sıhhi ve epidemiyolojik duruma rağmen anlamlı siyasi diyaloğun sürdürüldüğünü, enerjide önemli ortak projelerin sistematik olarak hayata geçirildiğini, askeri-teknik, ticari-ekonomik ve diğer alanlarda iş birliğinin yüksek düzeyde korunduğunu ifade etti.

İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDECEK

Putin, “Önümüzdeki yıl Moskova ve Ankara’nın Avrasya’da güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesi yönünde, Rus ve Türk halkının çıkarlarını tam olarak karşılayacak biçimde ikili, bölgesel ve uluslararası gündemin güncel konularında verimli bir şekilde iş birliği yapmaya devam edeceklerine eminim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.