TRUMP’TAN KORONAVİRÜS İDDİALARINA YANIT

TRUMP’TAN KORONAVİRÜS İDDİALARINA YANIT

Eylül 10, 2020 08:51
TRUMP’TAN KORONAVİRÜS İDDİALARINA YANIT
0

BEĞENDİM

ABD Başkanı Donald Trump,Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, hakkında koronavirüse ilişkin çıkan iddialara yanıt verdi. Trump açıklamasında “Paniği azaltmak için belki de bunu yapmış olabiliriz. Ben bu ülkenin tribün lideriyim. ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Düzenlediği basın toplantısında Trump, ABD Yüksek Mahkemesi için 20 yargıç adayını açıkladı. Adaylar arasında, Cumhuriyetçi senatörler Tom Cotton, Ted Cruz ve Josh Hawley’in olması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan Trump, ABD’li gazeteci Bob Woodward’ın yeni kitabındaki, “Trump en başından beri koronavirüsün tehlikelerini biliyordu ancak halka açıklamadı ve halka virüsü olduğundan farklı gösterdi.” iddialarına da yanıt verdi.

“BEN BU ÜLKENİN TRİBÜN LİDERİYİM”

Trump, “Paniği azaltmak için belki de bunu yapmış olabiliriz. Ben bu ülkenin tribün lideriyim. Ülkemi çok seviyorum. Halkın ürkmesini ya da panik yaratmayı sevmiyorum. Tabii ki bu ülkeyi ya da dünyayı bir çılgınlığa götürmeyeceğim. Biz millet olarak güven ve güç göstermek istiyoruz. Benim yaptığım bu.” diye konuştu.

ABD’nin koronavirüs salgını ile “başarılı” bir mücadele yürüttüğünü ve yakın zamanda aşı ve ilaç anlamında büyük ilerleme kaydedeceklerini vurgulayan Trump, “Halkı paniğe sürüklemek istemedik, biz ortalığa çıkıp ‘büyük bir problemimiz var’ diye bağırarak insanları korkutmak istemedik.

Acilen tüm dünyadan maske ve cerrahi önlük almaya başladık, çünkü bu malzemelerin fiyatlarının satın alamayacak kadar pahalı olmasını istemedik.” dedi.

“BU BİR SİYASİ SALDIRI”

Trump, bu davranışının halkta güven kaybına yol açıp açmayacağının sorulması üzerine, “Ben bunun da halkın güveninin bir parçası olduğuna inanıyorum, bu tür durumlarda liderlik göstermek zorundasınız.Yapmak isteyeceğiniz son şey ise ülkede panik yaratmak olur.” ifadelerini kullandı.

Salgının sorumlusunun Çin olduğunu vurgulayan Trump, “Woodward’ın şu an yaptığı bir siyasi saldırı.” dedi.

Kaynak: Ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.