TRUMP’TAN  ABD’LİLERE AŞI  TAVSİYESİ

TRUMP’TAN ABD’LİLERE AŞI TAVSİYESİ

Mart 17, 2021 07:44
TRUMP’TAN  ABD’LİLERE AŞI  TAVSİYESİ
0

BEĞENDİM

Eski ABD Başkanı Donald Trump, korona virüse  karşı geliştirilen aşıların güvenilirliğini belirterek, “Aşı olmayı tavsiye ediyorum, dürüstçe söylemek gerekirse çoğu bana oy vermiş ama aşı vurulmak istemeyen birçok kişiye aşı olmalarını tavsiye ettim.” ifadelerini kullandı.

Görevde olduğu dönemde Kovid-19 salgınına karşı yeterli ölçüde tedbir almamakla eleştirilen eski ABD Başkanı Donald Trump, Fox News kanalına verdiği mülakatta salgını ve aşı çalışmalarını değerlendirdi.

“DÜRÜSTÇE SÖYLEMEK GEREKİRSE…”

Trump, “Aşı olmayı tavsiye ediyorum, dürüstçe söylemek gerekirse çoğu bana oy vermiş ama aşı vurulmak istemeyen birçok kişiye aşı olmalarını tavsiye ettim.” dedi.

Bununla birlikte herkesin aşı olup olmama konusunda özgür olduğunu belirten Trump, Kovid-19 aşılarının güvenli olduğunu ve işe yaradığını ifade etti.

Halen hayatta olan diğer eski başkanlar daha önce ortak bir kampanyada yer alarak herkese aşı olma çağrısı yapmıştı.

SEÇİM SONUÇLARIYLA İLGİLİ İDDİALARINI SAVUNDU

3 Kasım 2020’de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Demokratların hile yaptığını ve mahkemelerin buna karşı hiçbir şey yapmadığını savunan Trump, seçim sonuçlarıyla ilgili iddialarını yineledi.

Trump ayrıca Latin Amerika ülkelerinden ABD’ye giderek daha fazla sayıda gelen göçmenlerin “ülkeyi mahvedeceğini” savundu ve bu göçlerin durdurulması gerektiğini belirtti.

3 Kasım’daki tartışmalı başkanlık seçimlerini Demokrat Joe Biden kazanmış, Trump ise uzun süre seçim sonuçlarını kabul etmemişti.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.