TESLA’NIN CEO’SU MUSK’A YENİ UNVAN

TESLA’NIN CEO’SU MUSK’A YENİ UNVAN

Mart 17, 2021 08:03
TESLA’NIN CEO’SU MUSK’A YENİ UNVAN
0

BEĞENDİM

Musk, şirketinin CFO’su için Bitcoin’e yeni bir unvan yarattı. Kendisine ise “Tesla’nın Tekno Kralı” verdi. Abd’deki piyasa regülatörü SEC, yapılan değişiklere rağmen görevlerini sürdüreceğini belirtti.

Tesla’nın ABD’deki piyasa regülatörü SEC’e yaptığı bildiride, Elon Musk’ın unvanına ‘Tesla’nın Tekno Kralı’ (Technoking of Tesla) eklenirken şirketin CFO’su Zach Kirkhorn’un unvanlarında biriyse ‘Koinlerin Efendisi’ (Master of Coins) oldu.

Şirket yapılan değişikliklere rağmen Elon Musk’ın CEO’luk görevini ve Zach Kirkhorn’un CFO’luk görevini sürdüreceğini belirtti.

Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin ekleyen Elon Musk, kripto paraya olan kurumsal ilginin de fitilini ateşlemişti.

Musk sonrasında Goldman Sachs, kurumlardan gelen talep üzerine kripto para birimini yeniden kuracağını açıklarken, petrol milyarderi Kjell Inge Rokke de Seetee isimli yeni bir girişimle Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapacağını duyurmuştu.

Dünyanın en zengin üçüncü insanı, Microsoft’un patronu Bill Gates Bitcoin taraftarı olmadığını belirterek, “”Elon’ın çok parası var ve çok yönlü biri. Onun Bitcoinlerinin aşağı ya da yukarı gitmesi beni endişelendirmiyor. Eğer Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız.” demişti.

Kaynak:bloomberg

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.