SON DAKİKA… KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN SÜRESİ UZATILDI

SON DAKİKA… KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN SÜRESİ UZATILDI

Şubat 19, 2021 08:06
SON DAKİKA… KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN SÜRESİ UZATILDI
0

BEĞENDİM

Resmi Gazete’de yayınlanan bilgiye göre; korona virüs salgını nedeniyle kısa çalışma ödeneği başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle, 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı “Yeni Koronavirüs (Covid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İş Yerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkında Karar”, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI İLE UZATILDI

Karara göre, 4447 sayılı “İşsizlik Sigortası Kanunu”nun geçici 23’üncü maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde, koronavirüs nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 31 Ocak 2021’e kadar (bu tarih dahil) kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, anılan Kanun’un ek 2’nci maddesi kapsamındaki uzatma süresiyle sınırlı kalmaksızın, 29 Haziran 2020 tarihli ve 2706 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nda belirtilen esaslar çerçevesinde ve 22 Aralık 2020 tarihli ve 3317 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile uzatılan 2 aylık süreden sonra başlamak üzere 31 Mart 2021’e kadar uzatıldı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.