SEMA BAYSAL ile İŞKOLİK l MELİSA AKAY: DEPRESYONUN BELİRTİLERİ NELERDİR ?
  • BUGUN GAZETESİ
  • bugün
  • SEMA BAYSAL ile İŞKOLİK l MELİSA AKAY: DEPRESYONUN BELİRTİLERİ NELERDİR ?

SEMA BAYSAL ile İŞKOLİK l MELİSA AKAY: DEPRESYONUN BELİRTİLERİ NELERDİR ?

Ekim 12, 2020 07:55
SEMA BAYSAL ile İŞKOLİK l MELİSA AKAY: DEPRESYONUN BELİRTİLERİ NELERDİR ?
0

BEĞENDİM

Melisa Akay, kariyerinden söz ettikten sonra, depresyonun nedeni depresyondan kurtulma yolları, depresyonun semptomları, depresyonda olan kişilere nasıl yaklaşılması gerektiği ve çok daha fazlasını keyifli sohbetiyle bizler için anlattı.

Depresyon semptomları kişilerde farklılık gösterdiği gibi hayatımızdaki geçici üzüntüyle aynı şey değildir. En sık belirtileri ise üzüntü durumu, kaygı , çaresizlik gibi belirtilerdir. Bunun dışında daha önce yaptıkları aktivitelerden zevk alamadıkları gibi sosyal çevreden uzaklaştıklarını dile getirdi.

Etrafımızdaki herkesin depresyondayım demesine sebep olan şey, ya da “sebep olan şeyler nelerdir ? ” dedikten sonra covid-19 dönemi nedeniyle herkesin zor bir dönemden geçtiğini ve bu durumun bir çok duyguyu beraberinde getirdiğini ancak bu duyguların koşullara bağlı olarak bir kaç gün yada hafta içerisinde kaybolduğunu fakat bu duygular iki haftadan fazla sürüyor ise ve bizim fonksiyon yeteneğimizi etkiliyor ise buna depresyon belirtisi diyebiliriz.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.