SANA HAVALİMANI’NDA ZARAR; 3 MİLYAR 500 MİLYON DOLAR

SANA HAVALİMANI’NDA ZARAR; 3 MİLYAR 500 MİLYON DOLAR

Mart 24, 2021 08:44
SANA HAVALİMANI’NDA ZARAR; 3 MİLYAR 500 MİLYON DOLAR
0

BEĞENDİM

Sana Havalimanı müdürü Halid eş-Şayif, hava saldırıların sonucunda havalimanın kapatılan havalimanının dolayı ülke ekonomisine 3 milyar 500 milyon dolar zarar getirdiğini açıkladı.

Husilere ait el-Mesire televizyon kanalına konuşan Sana Havalimanı Müdürü Halid eş-Şayif, havalimanının abluka altında uçuşlara kapatılması ve çeşitli hava saldırılarından dolayı ülke ekonomisine verdiği zararın 3 milyar 500 milyon dolar olduğunu dile getirdi.

ASKERİ AMAÇ İÇİN KULLANILIYOR

İran destekli Husiler, koalisyon güçlerini Sana Havalimanı’na saldırı düzenlemek ve abluka altında tutmakla suçlarken, koalisyon güçleri ise sivil amaçlar için kurulmuş havalimanının askeri amaçlar için kullanıldığını öne sürüyor.

ATEŞKES İÇİN GİRİŞLER BAŞLATILIYOR

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, Yemen’deki krize çözüm bulunması için “Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde kapsamlı ateşkese varılması, Hudeyde Limanı’ndan elde edilen gelirlerin Merkez Bankasındaki ortak hesaba aktarılması, Uluslararası Sana Havalimanı’nın bazı uçuşlara açılması ve BM gözetiminde taraflar arasında müzakerelere başlanması” konularını içeren bir barış girişimi başlattıklarını bildirmişti.

kaynak: ensonhaber.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.