PFİZER’İN CEOSUNDAN AŞI AÇIKLAMASI

PFİZER’İN CEOSUNDAN AŞI AÇIKLAMASI

Nisan 16, 2021 09:32
PFİZER’İN CEOSUNDAN AŞI AÇIKLAMASI
0

BEĞENDİM

ABD’li ilaç firması Pfizer’in Ceousu Albert Bouria, CNBC televizyonuna açıklamalarda bulundu. Bourla, koronavirüs aşılarını yaptıran kişilerin en geç 12 ay içinde üçünce doza ihtiyaç olabileceklerini açıkladı. 

Bir yıldan uzun süredir insanoğlunun mücadele ettiği ölümcül koronavirüs salgınında tüm dünya aşılamaya odaklanmış durumda.

Ülkeler tedarik ettiği oranda aşıları vatandaşlarına uygularken, aşıların koruma oranları ve etki süreleri hakkındaki tartışmalar da devam ediyor.

ABD’li ilaç firması Pfizer’ın CEO’su Albert Bourla, CNBC televizyonuna bu konuda açıklamalarda bulundu.

6 İLA 12 AY İÇERİSİNDE 3. DOZA İHTİYAÇ DUYULACAK 

Bourla, şirketin geliştirdiği aşının üçüncü dozuna da ihtiyaç duyulacağını açıkladı.

Bourla, “Muhtemel bir senaryoya göre, 6 ila 12 ay arasında üçüncü bir doza ihtiyaç duyulacak ve insanların her yıl yeniden aşı olması gerekecek. Yeni virüs çeşitlerinin görülmesi bu kararı almada önemli bir rol oynayacak.” dedi.

Pfizer’in verilerinin 2 binden fazla aşılanmış kişiye dayandığı ancak korumanın 6 ay sonra devam edip etmediğini belirlemek için daha fazla veriye ihtiyaç olduğu bildirildi.

 TESTLER YAPILIYOR

Pfizer ve BioNTech, şubat ayında virüsün yeni varyantlarına karşı bağışıklık tepkisini daha iyi anlamak için Kovid-19 aşısının üçüncü dozunu test ettiklerini açıklamıştı.

Johnson & Johnson CEO’su Alex Gorsky de tıpkı mevsimsel grip aşıları gibi insanların her yıl Kovid-19 aşısı yaptırmaları gerekebileceğini ifade etmişti.

Kaynak: Ensonhaber.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.