O İLDE 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ! İŞTE DETAYLAR…

O İLDE 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ! İŞTE DETAYLAR…

Ağustos 22, 2020 08:26
O İLDE 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ! İŞTE DETAYLAR…
0

BEĞENDİM

Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karara göre, Çanakkale’de 12.08.2020 tarihi ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara sokağa  çıkma yasağı getirilirken yalnızca hastane ve muayene randevusu olan vatandaşlar dışarı çıkabilecek.

DÜĞÜN, NİŞAN ETKİNLİKLERİ YASAKLANDI

Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan kararlara ilişkin yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığının 12.08.2020 tarih ve E.13102 sayılı Genelgesi gereği; 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili olarak yeniden yapılan değerlendirmeler sonucunda; 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın (hastane/muayene randevusu olanlar hariç) 08:00-10:00 ve 16:30-19:30 saat aralığında toplu taşıma araçlarını kullanmalarının yasaklanmasına, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın, kendi mahallelerine en yakın semt pazarı, market ve alışveriş merkezlerini kullanmaları, alışverişlerini kalabalığın yoğunlaşmadığı sabah 10.00-12.00 saatleri arasında yapmalarına, 65 yaş de üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın; düğün, nikâh, nişan, gelin alma, sünnet, cenaze, taziye vb. etkinliklere (1.derece yakınlar hariç )katılmasının yasaklanmasına karar verildi” ifadelerine yer verildi.

DÜĞÜN SÜRESİ KISALTILDI

Öte yandan, köy ve sokak düğünleri de en geç 23.30’da bitirilerek, süresinin azami 2 saat olarak belirlenmesine karar verildi. Evlenecekler, İl Umumi Hıfzıssıhha Kuruluna düğün yapılacağına dair bildirimde bulunurken, kolluk kuvvetleri tarafından alınan taahhütnamede mutlaka saat aralığının belirtilmesine gerekiyor.

Kaynak: EnsonHaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.