METEOROLOJİ’DEN UYARILAR PEŞ PEŞE GELİYOR

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR PEŞ PEŞE GELİYOR

Ocak 21, 2021 07:16
METEOROLOJİ’DEN UYARILAR PEŞ PEŞE GELİYOR
0

BEĞENDİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; yurt genelinde soğuk hava etkisini göstermeye devam ederken, iç ile doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don beklendiği konusunda vatandaşlar  uyarıldı. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile  Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda ise çığ riski olduğu söylendi.

Türkiye bir süredir soğuk ve kar yağışlı bir havanın etkisi altında.

Yurt genelinde hava sıcaklıkları yükselişe geçerken Meteoroloji Genel Müdürlüğü don ve buzlanma uyarısında bulundu.

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği belirtildi.

BUZLANMAYA DİKKAT

Gece ve sabah saatlerinde özellikle kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi beklendiği uyarısı yapıldı.

Buzlanma nedeniyle özellikle ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

ÇIĞ TEHLİKESİ OLABİLİR

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması konusunda bilgilendirme yapıldı. Bölgesel olarak yapılan hava tahminleri ise şöyle:

MARMARA BÖLGESİNDE SİS HADİSESİ BEKLENİYOR

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK ?

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİNDE BUZLANMA BEKLENİYOR

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK ?

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ PARÇALI VE AZ BULUTLU GEÇECEK

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kıyılarında hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette olmak üzere buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK ?

Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kıyılarında hafif, iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE SİS HADİSESİ OLABİLİR

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Kaynak:ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.