METEOROLOJİ’DEN ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

METEOROLOJİ’DEN ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI

Aralık 25, 2020 08:46
METEOROLOJİ’DEN ŞİDDETLİ RÜZGAR UYARISI
0

BEĞENDİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre; Bugün öğle saatleri itibariyle Marmara Bölgesinin geneli ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimleri için şiddetli rüzgar bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege ile öğle saatlerinden sonra Antalya çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın güney, Batı Karadeniz’in iç, Doğu Anadolu’nun güney ve doğu kesimleri ile İç Anadolu Bölgesi’nde pus, yer yer sis hadisesi ile birlikte Doğu Karadeniz’in iç, İç Anadolu’nun doğu kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNİN ÜSTÜNDE SEYREDEBİLİR

Hava sıcaklıklarının ülke genelinde artması, özellikle batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenmektedir. ULAŞIMDA AKSAMAYA DİKKAT

Genellikle güney ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesi ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Marmara geneli ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA BÖLGESİNDE HAVA NASIL OLACAK?


Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Edremit Körfezi’nin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güney kesimlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve kısa süreli fırtına (60-75 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kaynak: hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.