METEOROLOJİ UYARDI: SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR !

METEOROLOJİ UYARDI: SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR !

Ekim 28, 2020 08:54
METEOROLOJİ UYARDI: SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR !
0

BEĞENDİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bugün yurdun belirli kesimleri için sağanak yağış etkili olacağı uyarısı yapıldı. Mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının ise batı kesimlerden başlayarak azalacağı söylendi.

Sabah saatleri itibariyle Marmara Bölgesinde etkisini göstermeye başlayacak olan sağanak yağış, ilerleyen saatlerde Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde de etkisini göstermesi bekleniyor.

Ülke genelinde bir süredir gözlemlenen mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklar bugün itibarıyla batı kesimlerinden başlayarak düşüşe geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 28 Ekim hava durumu raporuna göre; İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’ni etkisi altına alması beklenen yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi. Öte yandan öğleden sonra Ege ve Akdeniz bölgelerinde bazı illerde de yağışların gerçekleşmesi bekleniyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar bugün sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova gibi birçok ilde yer yer etkili olan gök gürültülü sağanak yağışla beraber düşüşe geçiyor.

ÜLKENİN BATI KESİMLERİNDE EKTİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Burdur çevreleri, Antalya‘nın batı ve doğu ilçeleri ile Mersin‘in batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ege kıyılarında akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR AZALIYOR

Sıcaklıklar, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların batı kesimlerden başlayarak azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

28 EKİM BÖLGELERİMİZDE HAVA TAHMİNLERİ

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KÜTAHYA °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) gece saatlerinde çok bulutlu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam ve gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, Burdur çevreleri, Antalya’nın batı ve doğu ilçeleri ve Mersin’in batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 26°C

Parçalı bulutlu, doğu ilçeleri sabah saatlerinde, batı ilçeleri gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 21°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI °C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 22°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE °C, 24°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 22°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 21°C

Parçalı bulutlu

Kaynak: ahaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.