METEOROLOJİ UYARDI: HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR MU ?

METEOROLOJİ UYARDI: HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR MU ?

Mart 1, 2021 08:40
METEOROLOJİ UYARDI: HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR MU ?
0

BEĞENDİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; yurdun güney kesimlerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken Güney Marmara’nın yüksek kesimleri,  Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Nevşehir ve çevresinin yağışlı geçeceği duyuruldu. İşte yurt genelinin hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, (Edirne hariç) Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Nevşehir, Niğde ve Hatay çevrelerinin yağışlı; ülkemizin güneybatısının parçalı az bulutlu geçeceği tahminediliyor.

Yağışların genellikle yağmur; Güney Marmara’nın yüksek kesimleri, Karadeniz’in iç kesimleri, ve Doğu Anadolu’nun doğusu ile sabah saatlerinde Niğde ve Nevşehir çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE SEYREDECEK

 Sıcaklıkların ülkenin güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyretmesi beklenmektedir.

ÇIĞ UYARISINA DİKKAT

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.