MERAL AKŞENER’DEN DARBE İMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

MERAL AKŞENER’DEN DARBE İMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Ocak 8, 2021 13:36
MERAL AKŞENER’DEN DARBE İMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

İyi Parti Lideri Meral Akşener, darbe imalarına ilişkin yaptığı açıklamada, darbelere karşı olduğunu ve isminin darbelerle anılmasından rahatsızlık duyduğunu belirterek, İlker Başbuğ konusu ilginç. Nereden baksanız bu çok enteresan bir iş. Sayın Başbuğ daha önce FETÖ’cüler tarafından hapsedildi.” ifadelerini kullandı.

İlker Başbuğ’un darbe imalarını çok ilginç ve enteresan bulduğunu söyledi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Beypazarı ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akşener, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet gazetesinin, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un fotoğrafıyla birlikte “Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı 27 Mayıs önlenebilirdi.” sözlerini paylaşması ve muhalefet partilerinin erken seçim sözlerini hatırlatıp ‘Erken seçim olmazsa darbe olur’ demeye getirmesi, kamuoyunun tepkisini çekti.

Başbuğ, tepki toplayan darbe imaları sonrası “Her zaman darbelere karşı olan birisi olarak, ismimin darbe imalarıyla yine ve yeniden ilişkilendirilmesinden ve bu şekilde gündeme getirilmesinden büyük rahatsızlık duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

DARBE İMALARINA AÇIKLIK GETİRDİ

Gazeteciler de Başbuğ’un açıklamalarını, İyi Parti Lideri’ne sordu.

Akşener, darbe imalarını çok ilginç bulduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

“ÇOK ENTERESAN BİR İŞ”

“İlker Başbuğ konusu ilginç. Nereden baksanız bu çok enteresan bir iş. Sayın Başbuğ daha önce FETÖ’cüler tarafından hapsedildi.

Bugün aradan zaman geçti bir duyuru ile AK Parti’nin tüm teşkilatlarının Sayın Bağbuğ hakkında darbecilik üzerinden bir suç duyurusunda bulunmasını, 2 tane kap düşünün biri buydu biri bu… Sonuçta ne oldu? FETÖ’cüler suçlu çıktı, ‘pardon’ dendi.

“FAYDASI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Bu tür ayrıştırıcı durumlarda FETÖ’cülere benzer yöntemlerin kullanılıyor olması veya böyle bir isnatla karşılaşacak olmasını doğru bulmadığımı ifade ederim.

Bir de Sayın Başbuğ’un ‘Ben hayatım boyunca darbelere karşı oldum’ bir de böyle bir beyanı var.

İkinci bir hırpalanmanın AK Parti’ye ve onun genel başkanına hiç faydası olmayacağını düşünüyorum bir dost olarak söyleyeyim bunu.”

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.