MARMARA DENİZİ DÜN GECE SALLANDI !

MARMARA DENİZİ DÜN GECE SALLANDI !

Eylül 9, 2020 07:34
MARMARA DENİZİ DÜN GECE SALLANDI !
0

BEĞENDİM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) tarafından paylaşılan verilere göre, dün gece saat 00.57 civarında Marmara Denizi’nde bir yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin merkez üssü Tekirdağ’ın Şarköy açıkları olarak belirlenirken 4.1 büyüklüğünde olduğu kaydedildi.

AFAD, Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında saat 00:57’de yerin 9.91 kilometre derinliğinde ve 4.1 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Deprem İstanbul’da da hissedildi.

Şarköy kıyısına yaklaşık 8 kilometre mesafede ve 9.9 kilometre derinlikte meydana gelen deprem Tekirdağ ve ilçelerinin yanı sıra İstanbul’un da bazı kesimlerinden hissedildi. Depreme en yakın nokta olan turistik Şarköy ilçesinde sarsıntı kısa süreli endişe yarattı.

Kandilli Rasathanesi ise depremin 4.3 büyüklüğünde ve yerin 13.7 kilometre derinliğinde meydana geldiğini duyurdu.

AFAD tarafından depremle ilgili yapılan açıklamada gelişmelerin takip edildiği ifade edilirken olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisinin alındığı belirtildi.

ARTÇI SARSINTILAR MEYDANA GELDİ

AFAD’ın verilerine göre Marmara Denizi’nde saat 01:06’da 2.9, 01:08’de de 2.2 büyüklüğünde sarsıntılar meydana geldi.

Kaynak: Sözcü

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.