MACRON’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: ASKER SAYISI ARTIRILDI

MACRON’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: ASKER SAYISI ARTIRILDI

Ekim 30, 2020 08:49
MACRON’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA: ASKER SAYISI ARTIRILDI
0

BEĞENDİM

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yaptığı açıklamada, Fransa’da teröre karşı verilen mücadelede görev yapan asker sayısının  3 binde 7 bine yükseldiğini belirterek “Değerlerimiz, özgürlük anlayışımız ve ülkemizdeki inanç özgürlüğümüz yüzünden saldırıya uğradık. Asla teslim olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Fransa’da sabah saatlerinde Nice kentinde bulunan Notre-Dame Kilisesi’nin yakınlarındaki bıçaklı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmişti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, saldırının ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

“İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ YÜZÜNDEN SALDIRIYA UĞRADIK”

Macron olay yerinden saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Değerlerimiz, özgürlük anlayışımız ve ülkemizdeki inanç özgürlüğümüz yüzünden saldırıya uğradık. Asla teslim olmayacağız” dedi.

ASKER SAYISI YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Macron, “Fransa bir kez daha terör saldırısıyla vuruldu. Terör bu şehrin sakinlerini üçüncü kez vurdu. Hissettiğiniz şoku biliyorum” ifadelerini kullanarak, ülke genelinde terörle mücadele kapsamında görev alan asker sayısının 3 binden 7 bine yükseltildiğini açıkladı.

Macron, “Başta kiliseler olmak üzere tüm ibadethaneleri koruyacak konuma geleceğiz” dedi.

BU ZAMANLARDA BİRLEŞMEMİZ VE BÖLÜNMEMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEMEK İSTİYORUM

Açıklamasında birlik mesajı veren Macron, “Fransa’da tek bir topluluk var, oda Ulusal topluluktur. İnançları ve dinleri ne olursa olsun tüm yurttaşlarımıza bu zamanlarda birleşmemiz ve bölünmememiz gerektiğini söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan Jean Castex Ulusal Mecliste yaptığı konuşmada, ülkenin terörle mücadele eylem planını “acil saldırı” seviyesine çıkarıldığını duyurdu.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.