KKTC’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ UZATILMASINA KARAR VERİLDİ

KKTC’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ UZATILMASINA KARAR VERİLDİ

Mart 27, 2021 07:14
KKTC’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ UZATILMASINA KARAR VERİLDİ
0

BEĞENDİM

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan kararlar bazında; KKTC’nin aldığı sokağa çıkma yasağının süresinin uzatılmasına ve ülkeye sadece 4 uçuş yapılacağına karar verildi. Kısmi sokağa çıkma yasağı pazar günleri hariç 22.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, 29 Mart-5 Nisan tarihlerini kapsayan yeni Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı.

Buna göre, 29 Mart Pazartesi gününden itibaren kısmi sokağa çıkma yasağı pazar günleri hariç 22.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI ?

Pazar günleri tam sokağa çıkma yasağı devam ederken, sadece eczane, fırın, benzin istasyonu açık olacak. KKTC’ye bugünden itibaren günde 4 uçuş yapılacak ve her uçuşta en fazla 200 kişi yer alabilecek.

KKTC’de 12’nci sınıfların açılması amacıyla öğrenci, öğretmen ve okul personeline antijen testi yapılacak ve sonrasına yüz yüze eğitim başlatılması yönünde karar verilecek.

KARANTİNA UYGULAMASI 14 GÜN

Son 14 gün içerisinde Birleşik Krallık, Hollanda, Brezilya, Danimarka ve Afrika’da bulunan kişilerin 14 gün karantinada kalmaları kaydıyla KKTC’ye gelebileceği belirtildi.

Başbakan Saner, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlar doğrultusunda esnemelere devam edileceğini ve halktan koronavirüs kurallarına uyması çağrısını yeniledi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.