KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA, CUMHURBAŞKANI ADAYI MI OLACAK ?

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA, CUMHURBAŞKANI ADAYI MI OLACAK ?

Aralık 30, 2020 07:50
KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA, CUMHURBAŞKANI ADAYI MI OLACAK ?
0

BEĞENDİM

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis toplantısına kendisine, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorulunca,“Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili kararı Millet İttifakı verecek. Benim irademdeki bir olay değildir.” diyerek yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun net bir cevap vermemesi,  Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı konusunda akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz haftalarda Meclis’teki bütçe konuşmasında, kendisine “Aday ol, aday olacak mısın?” diye laf atan milletvekillerine verdiği “Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?” sözleri, Cumhurbaşkanı adaylığı denklemi içinde Kılıçdaroğlu’nun da yer alıp almayacağı tartışmasını başlattı.

Dün de yıl sonu değerlendirme toplantısı için gazetecilerle bir araya gelen CHP Lideri, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı soruldu.

“BENİM İRADEMDEKİ BİR OLAY DEĞİLDİR”

Kılıçdaroğlu bu soruya, “Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili kararı Millet İttifakı verecek. Benim irademdeki bir olay değildir.” şeklinde cevap verdi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.