KANADA’DA İKİNCİ DALGA ŞOKU !

KANADA’DA İKİNCİ DALGA ŞOKU !

Eylül 24, 2020 08:26
KANADA’DA İKİNCİ DALGA ŞOKU !
0

BEĞENDİM

Kanada Başbakanı Justin Trudeau yaptığı açıklamada,  ikinci dalgayı yaşadıklarını ancak ne pahasına olursa olsun ikinci dalgayı kontrol altına alabileceklerini ve halkı desteklemeyi sürdüreceklerini belirtti.

Kanada’da koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 9 bin 243 kişiye yükseldi. Ülkede toplam vaka sayısı ise 147 bin 753.

Başbakan Justin Trudeau, ülkesinin koronavirüs salgınında ikinci dalgada olduğunu söyledi.

“BUGÜNÜN VE YARININ RAKAMLARINI DEĞİŞTİREMEYİZ”

Trudeau, televizyondan ulusa seslenerek şu anda koronavirüs salgınında ikinci dalgayı yaşayan Kanada’nın ilkbahardan çok daha kötü geçebilecek sonbahar sezonunun eşiğinde olduğu uyarısında bulundu.

Kanada’da 13 Mart’ta sokağa çıkma yasakları uygulanmaya başladığında günlük vaka sayısının 47 olduğuna, 22 Eylül Salı günü itibarıyla bu rakamın 1000’in üzerine çıktığına işaret eden Justin Trudeau, “Bugünün veya yarının rakamlarını değiştiremeyiz. Onlar 2 hafta önce ne yaptığımız ya da yapmadığımızla belirlenmiş durumda.

“BİRLİKTE İKİNCİ DALGAYI KONTROL ALTINA ALMAYA GÜCÜMÜZ VAR”

Ancak ekim ayında ve kışın olacağımız yeri değiştirebiliriz. Büyük olasılıkla Şükran Günü’nde bir araya gelemeyeceğiz. Öte yandan, Noel’de şansımızı deneyebiliriz. Birlikte ikinci dalgayı kontrol altına almaya gücümüz var.” diye konuştu.

“NE PAHASINA OLURSA OLSUN…”

Kanada Başbakanı halka maskelerini takmaları ve koronavirüs pozitif çıkan biriyle yakın temas edip etmediklerini öğrenmek için hükümetin uygulamasını indirmeleri çağrısında bulunurken, salgın sırasında ekonomiyi ve Kanadalıları “ne pahasına olursa olsun” destekleyeceklerini kaydetti.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.