KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI

KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI

Mart 1, 2021 16:06
KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 15.55’te başladı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında ‘yerinde karar dönemine geçilirken, gözler bu toplantıdan çıkacak kararlara çevrildi. Uygulanan tedbirlerde vaka sayılarına göre il bazında esnetmeler beklenirken; esnafından, öğrencisine birçok vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını bekliyor.Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşme süreci belirlenen kriterler çerçevesinde, dört risk seviyesinde değerlendirilecek. 100 binde 10’un altındaki iller ‘düşük riskli’, 11-35 arası ‘orta riskli’, 36-100 arası ‘yüksek riskli’, 100’ün üstündeki iller ise ‘çok yüksek riskli’ sayılacak.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR MU?

Toplantıda ele alınacak bir diğer konu ise kafe ve restoranların durumu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, yüz yüze eğitimle ilgili kararların da Kabine Toplantısı sonrasında netleşeceği belirtilmişti. Kabinede alınan kararlar çerçevesinde her il içerisi bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarınca gerekli adımlar atılacak.

65 YAŞ KISITLAMASI

Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanan kısıtlamaların esnetilmesi de bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası kameraların karşısına geçerek basın toplantısı düzenleyecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.