JOE BİDEN’DAN KORONA VİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

JOE BİDEN’DAN KORONA VİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Mart 11, 2021 08:47
JOE BİDEN’DAN KORONA VİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

ABD Başkanı Joe Biden, korona virüs aşısına ilişkin yaptığı açıklamada, mayıs ayının sonuna kadar tüm ABD’lilere aşının ulaşacağını belirterek, “Aşılanmış bir ABD salgını yenmek için, ekonomiyi rayına oturtmak için ve yaşamlarımızı geri kazanmak için tek çare”  dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, Temsilciler Meclisi’nde 1.9 trilyon dolarlık yardım paketinin onaylanmasının ardından aşı üreticilerinin de bulunduğu basın toplantısı düzenledi.

“TARİHİ BİR AN”

Basın toplantısında, temsilciler meclisinden geçen yardım paketi için Nancy Pelosi ve diğer kongre üyelerine teşekkür eden Biden, “Amerikalılar için tarihi bir an” dedi.

“EKONOMİYİ RAYINA OTURTMAK İÇİN…”

Başkan Biden, cuma günü yasayı onaylamayı planladığını belirterek “Aşılanmış bir ABD salgını yenmek için, ekonomiyi rayına oturtmak için ve yaşamlarımızı geri kazanmak için tek çare” dedi.

“HÜKÜMETİN NE YAPACAĞINI AÇIKLAYACAĞIM”

ABD’de hükümet tarafından salgın nedeniyle ilk resmi kapama kararlarının alınmasının yıl dönümünde konuşan Biden, perşembe günü Covid-19 ile savaşta bir sonraki adımı açıklayacağını belirtti. Biden “Hükümetin ne yapacağını ve vatandaşlardan ne istediğini açıklayacağım” dedi.

600 MİLYON DOZ AŞI SİPARİŞİ VERİLECEK

Joe Biden ayrıca, ABD’de yakın zamanda onay almış Johnson and Johnson firmasına ait aşılardan 100 milyon doz, Moderna ve Pfizer’dan da toplam 600 milyon doz aşı siparişi verileceğini duyurdu. Biden, 62 milyonun biraz üzerinde Amerikalı’nın en az bir doz aşı aldığını belirterek 32.9 milyonunun tamamen aşılandığını belirtti.

Biden, çalışmaları savaş zamanı çalışmalara benzeterek “Savaş zamanı en esnek olmanız gereken zamandır” dedi. Başkan Biden, ABD’nin elinde aşı fazlalığı olması durumunda bunu tüm dünya ile paylaşacaklarını da söyledi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.