JAPONYA’DAN 200 MİLYON’LUK BÜTÇE

JAPONYA’DAN 200 MİLYON’LUK BÜTÇE

Mart 23, 2021 07:53
JAPONYA’DAN 200 MİLYON’LUK BÜTÇE
0

BEĞENDİM

Japonya Laos’a koronavirüs aşıları için Laos’a 200 milyon yen(1 milyon 840 bin dolar) bütçe ayırdığını açıkladı

Japonya, koronavirüs aşılarına yönelik bulundurulması şart olan ve önemli bir bütçe gerektiren soğuk zincir dağıtım ağını sağlanması için Güneydoğu Asya ülkesi Laos’a 200 milyon yen (1 milyon 840 bin dolar) destek vereceğini açıkladı.

Japonya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Şubat 2021 seçimlerinde Laos’ta başkan seçilen Thongloun Sisoulith ve başbakan seçilen Phankham Viphavanh’ı tebrik etti.

SUGA;“STRATEJİK PARTNERLİK GELİŞMELİ”

Açıklamaya göre Suga, göreve gelen yönetimle Japonya-Laos ilişkilerinin güçlendirilmesi, iki ülke arasındaki “stratejik partnerliğin” bölgesel ve uluslararası alanlarda geliştirilmesinin önemine değindi.

Başbakan Suga ülkesinin, koronavirüs aşılarının istikrarlı şekilde tedarikine yönelik soğuk depolama, nakliye araçları ve dağıtım şebekesinin güçlendirilmesi için Laos’a 200 milyon yen (1 milyon 840 bin dolar) yardım sağlayacağını paylaştı.

NÜFUS 7.3 MİLYON

Güneydoğu Asya’da Çin, Vietnam, Kamboçya, Tayland ve Myanmar’ın çevrelediği ve denize çıkışı olmayan Laos’un yaklaşık 7 milyon 300 bin nüfusu bulunuyor.

Kaynak : ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.