JAPONYA BAŞBAKANI YOŞİHİDE, KORONA VİRÜS AŞISI OLDU

JAPONYA BAŞBAKANI YOŞİHİDE, KORONA VİRÜS AŞISI OLDU

Mart 16, 2021 07:38
JAPONYA BAŞBAKANI YOŞİHİDE, KORONA VİRÜS AŞISI OLDU
0

BEĞENDİM

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, korona virüs aşısının ilk dozunu yaptırdı. Yoşihide, hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ABD Başbakanı Biden ile görüşmeden önce ikinci dozu yaptıracağını belirtti.

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, başkent Tokyo’daki bir hastanede Pfizer üretimi koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı.

Hastane çıkışında basın mensuplarına konuşan Suga, koronavirüs salgınıyla mücadelede aşının önemine işaret etti.

İKİNCİ DOZU YAPTIRACAK

Suga, “Olabildiğince fazla insanın aşılanması için çaba göstermeliyiz. Aşılanabileceği ortamı ve aşıya ilişkin danışmanlığı halka sağlamalıyız.” dedi.

Kyodo ajansı, Suga’nın, nisan ayında ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmek üzere bu ülkeye gitmeden önce aşının ikinci dozunu yaptıracağını belirtti.

NİSAN AYINDAN İTİBAREN 65 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLERİN AŞILANMASI BEKLENİYOR

Pfizer üretimi koronavirüs aşılarının beşinci kısmı Japonya’ya dün teslim edilmişti.

Ülkede, mayıs ayı ortasına kadar 4,8 milyon sağlık çalışanının, 12 Nisan’dan itibaren ise 65 yaş üstü kişilerin aşılanması hedefleniyor.

Hükümet, BioNTech-Pfizer, AstraZeneca ve Moderna firmalarından toplam 314 milyon doz aşı sipariş edildiğini açıklamıştı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.