İZMİR’DE DEPREM ÜSTÜNE DEPREM: ARTÇILAR DEVAM EDİYOR

İZMİR’DE DEPREM ÜSTÜNE DEPREM: ARTÇILAR DEVAM EDİYOR

Ekim 31, 2020 06:55
İZMİR’DE DEPREM ÜSTÜNE DEPREM: ARTÇILAR DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

AFAD tarafından açıklanan verilere göre, İzmir’de dün meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremden sonra artçı depremler yaşanmaya devam etti. Bu sabah ise saat 8.30 civarında 5.0 büyüklüğünde bir yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin Seferihisar ilçesine 17 kilometre uzaklıkta olduğu bilgisi verilirken 7,33 kilometre derinliğinde oluştuğu bildirildi.

İzmir’de dün 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bu sabah saat 08.30 civarında 5.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. AFAD’dan alınan bilgiye göre deprem İzmir’in Seferihisar ilçesine 17 kilometre uzaklıkta meydana geldi.

İzmir’de dün 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bu sabah da 5.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. EMSC depremin büyüklüğünü 4,1 olarak duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.31’de Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17,25 kilometre açığında 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 7,33 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Kaynak: Hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.