İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER’DEN AÇIKLAMA: TÜRKİYE, AZERBAYCAN’IN YANINDA OLMALI

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER’DEN AÇIKLAMA: TÜRKİYE, AZERBAYCAN’IN YANINDA OLMALI

Ekim 13, 2020 08:24
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER’DEN AÇIKLAMA: TÜRKİYE, AZERBAYCAN’IN YANINDA OLMALI
0

BEĞENDİM

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Grup Toplantısı’nda partisiyle bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, Türkiye’nin masada Azerbaycan’ın yanında olması gerektiğini belirterek Masalarda Türkiye kardeşimizin yanında olmalıdır. İktidarı bu konuda dikkatli olmaya davet ediyorum. Haklılığımız dünyaya anlatılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında parti üyeleri ile bir araya geldi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olması gerektiğine vurgu yaptı.

Moskova’da ansızın yapılan görüşmedeki masada Türkiye’nin olmamasını eleştiren Akşener, Batı’nın bile meseleyi gördüğünü belirtti.

“TÜRKİYE KARDEŞİMİZİN YANINDA OLMALIDIR”

Masada Türkiye’nin Azerbaycan’ı yalnız bırakmaması gerektiğine vurgu yapan Akşener, “Bir sabah ansızın kurulan masada taraflar dışında sadece Moskova vardı. Kardeşimizin vurulduğu masa bizim için ar meselesidir. Üzülerek izledik ki içeride de onlarla ağız birliği yapanlar oldu.

Kanada bile Ermenistan’ın baskıları üzerine silah ticaretini durduruyorsa Batı tarafı meseleyi görüyor demektir. Şüphesiz bundan sonra da başka masalar kurulacak. Bir kez daha uyaruyorum o masalarda Türkiye kardeşimizin yanında olmalıdır. İktidarı bu konuda dikkatli olmaya davet ediyorum. Haklılığımız dünyaya anlatılmalıdır.” açıklamalarında bulundu.

“BİR AN ÖNCE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINI YAPACAĞIM”

“Hatay ve Kahramanmaraş’taki orman yangınları canımızı yaktı. Cennet doğamızı yakanları yüce Allah’a havale ediyorum. Bu işin arkasında hayata ve insana dair her şeye düşman olan terör örgütünün olduğuna dair şüpheler var. PKK’nın gerçek yüzünü bütün dünyaya göstermek en başta hükümetin işidir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı trolleriyle bizi saldırıyorlar. Birçok elçimiz bir tweet bile atmamışlar.

Oysa bu alçaklık bütün dünyada yankılanmalıydı ama olmadı. Çünkü bunu yapmak için liyakat, devlet ciddiyeti, vatan sevgisi gerekir. Bu vesileyle vatan sevgisi gösterip alevlerle mücadele eden itfaiyelerimizi, orman işçilerini, sağlık görevlilerini tebrik ediyorum. Buradan iktidarı uyarıyorum milletimiz yangın felaketinin ardından rant felaketinden endişe duyuyor. O bölgelere dikilecek tek bir konutun, otelin vebali büyüktür. Bir an önce ağaçlandırma çalışmaları yapıp milletin endişelerini giderin.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MESAJ YOLLADI

“Milletin hali nicedir diye geziyoruz, iktidara inat milletimizin gerçeklerini dinliyoruz. Yine bir dokunduk bir ah işittik. Her yeni durakta daha kötü bir tabloyla karşılaşıyoruz. Ancak görüyoruz ki damadının pembe tablosuna artık Erdoğan’da inanmıyor. Eskiden milletin gözün içine baka baka ekonomik kriz yok, uçamıyoruz diyebiliyordu. Şimdi ne diyor? Sabır diyor.
Sayın Erdoğan millete sabret diyeceğine 500 milyar dolarlık uçağını sat, sarayın harcamalarını azaltı. İsrafa şatafata çok alıştın.

Ballı ihalelere gelince sabır yok, yandaşa vergi affına gelince sabır yok, makam araçlarına gelince sabır yok, sarayın harcamalarına gelince sabır yok ama tenceresi kaynamayan analara gelince, ay sonunu getiremeyenlere gelince, uzaktan eğitim için bilgisayar alamayan babaya gelince sabır; öyle mi? Geçeceksin bunları sayın Erdoğan, geçeceksin.

Resmi Gazete’deki vergi istisnası ne kadar? Allah’tan korkun. Sen git dünyaları götüren o 5 müteahhit cebine bir kalemde milyonlarca lira koy, sonra vatandaş vergi borcu, kredi borcu altında ezilsin öyle mi? Yok öyle Erdoğan. Görüyorum ki umrunda değil ama miletin sabır taşı çatlamak üzere. Eşin dostun lüks içinde yüzerken, borç batağında yüzen esnaf bıktı. İşsizliğe mahkum ettiğin gençler artık bıktı. Millet sabrının sonuna geldi artık sayın Erdoğan, ya aklını başına alacaksın ya da ilk sandıkta çatlayan sabır taşının altında kalacaksın. Söylemedi deme bunu böyle bilesin. Doların yükselmesine aldırış etmeyen damat bakan o doları frenleyebilmek için merkez bankasındaki dövizi satıp savdı. Kayınpederinin çok övündüğü o rezerv eriyip gitti.”

“BURASI MİLLETİN MECLİSİ…”

“Burası milletin meclisi, burası da milletin kürsüsü. Bizim kürsümüzde esnafımza, kobilerimize, sanayicilerimize açık. Bu hafta söz partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin yarı yolda bıraktığı sistemin olacak.

Kobilerin kaybettiği istihdam 2 buçuk milyon kişi. Sıkıntıları büyük. Ülkemizde 3 milyon 200 bin KOBİ var. İstihdamın 3’te 2’sini yaratıyorlar. Bugün Marmara ve İç Anadolu Sanayi ve İş dünyası federasyon yönetim kurulu başkanı Ramazan Kaya bizimle beraber. Sözü ona bırakıyorum.

Son 5 yıl içinde ülkemizin çok zor bir dönemden geçtiğini söyleyebiliriz. Kobilerimiz ayakta kalma mücadelesi vermektedir.

Finansmana ulaşmada büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Son 2 aydır bankalar kredi vermekte özellikle kaçınmaktadır.”

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.