İSTANBUL’DA ESNEK MESAİ UYGULAMASI SANAYİDE FAALİYETE GEÇTİ

İSTANBUL’DA ESNEK MESAİ UYGULAMASI SANAYİDE FAALİYETE GEÇTİ

Kasım 9, 2020 07:49
İSTANBUL’DA ESNEK MESAİ UYGULAMASI SANAYİDE FAALİYETE GEÇTİ
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre; koronavirüs salgınına karşı alınan tebdirler kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan esnek mesai uygulaması, bu sabah saat 07.00’da sanayide başladı. Fabrika sahibi Cem Baybör açıklamasında, “Valilik açıklama yapmış, sabah 07.00’da başlayın diye, biz de kurallara uyduk. 07.00’da başladık çalışmaya. İşçiler geldi, böyle bir kural varsa, yasa varsa herkes uyacak.”  ifadelerini kullandı.

İstanbul’da, korona virüs tedbirleri kapsamında sanayi sektörü erken mesai saatine geçti. Saat 07.00’de gelen işçiler iş başı yaptı.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, virüsle mücadele kapsamında ‘Sanayi kesiminde çalışanların sabah saat 07.00’de mesaiye başlaması kararı alındı. Kararın ardından işçiler, virüs tedbirleri kapsamında erken saatte işe başladı.

Virüsün tüm toplumun problemi olduğunu belirten fabrikanın sahibi Cem Baybör, “Valilik açıklama yapmış, sabah 07.00’da başlayın diye, biz de kurallara uyduk. 07.00’da başladık çalışmaya. İşçiler geldi, böyle bir kural varsa, yasa varsa herkes uyacak. Pandemi herkesi problemi. Normalde işe giriş saati, çıkış saati hep aynı olduğundan pandemiden dolayı sıkıntı yaşanıyordu. O yüzden 07.00’ye alınan saatler çok mantıklı oldu. Herkes aynı saatte işe gelmiyor, aynı saatte çıkmıyor. O yüzden güzel” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.