İRAN DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI’NDAN ABD SEÇİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA:
  • BUGUN GAZETESİ
  • dünya
  • İRAN DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI’NDAN ABD SEÇİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA:

İRAN DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI’NDAN ABD SEÇİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA:

Kasım 7, 2020 09:20
İRAN DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI’NDAN ABD SEÇİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA:
0

BEĞENDİM

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD’deki seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, ABD’deki seçim sonuçlarının İran siyasetini etkilemeyeceğini, yeni şartların oluşması halinde İran’ın kendi çıkarlarını korumak için bu şartlara yönelik çözümler geliştireceğini belirtti.

İran, ABD’deki seçim sonuçlarını yakından takip ediyor.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, İran devlet radyosuna ABD’deki başkanlık seçimleriyle ilgili açıklamada bulundu.

“YENİ ŞARTLAR OLUŞURSA…”

ABD’de başkanın değişmesiyle temel politikaların değişmeyeceğini ancak yeni yaklaşımların mümkün olabileceğini savunan Arakçi, “ABD’deki seçim sonuçlarının İran’ın siyasetine etkisi olmayacaktır. Yeni şartlar oluşursa İran da kendi çıkarlarını korumak için bu şartlarla uyumlu çözümler geliştirecektir.” ifadelerini kullandı.

“ABD’NİN İZLEYECEĞİ YENİ SİYASETİ BEKLEMEK LAZIM”

Arakçi, başkanlık yarışını Demokrat Partinin adayı Joe Biden’ın kazanması halinde nükleer anlaşmaya dönüp dönmeyeceğine ilişkin bir soruyu ise şöyle cevaplandırdı:

“Bu konuda konuşmak için henüz erken. Birçok sorun var ancak her şeyden önce ABD’nin izleyeceği yeni siyaseti beklemek lazım.”

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.