İNGİLTERE İLE FRANSA ARASINDA ŞARTLI SEYAHAT BAŞLATILDI

İNGİLTERE İLE FRANSA ARASINDA ŞARTLI SEYAHAT BAŞLATILDI

Aralık 23, 2020 13:31
İNGİLTERE İLE FRANSA ARASINDA ŞARTLI SEYAHAT BAŞLATILDI
0

BEĞENDİM

Son dakika… İngiltere’de koronavirüsün mutasyona uğramasıyla Fransa İngiltere’yle olan ulaşımını durdurma kararı almıştı. Fransa Cumhurbaşkanı, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüşmesinde sınırların açılmasını istemesi üzerine şartlı seyahat uygulaması başlatıldı.

İngiltere’de koronavirüsün mutasyona uğrayarak yüzde 70 daha bulaşıcı hale geldiği açıklanırken, Fransa bu ülkeyle ulaşımı durdurma kararı aldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşen İngiltere Başbakanı Boris Johnson, sınırların yeniden açılmasını istedi. Bunun üzerine sabah saatlerinde ulaşım tekrar başladı.

72 SAAT ÖNCE NEGATİF OLANLAR…

Bunun üzerine Fransa’ya kara, hava ve deniz yoluyla giriş yapacak Fransız vatandaşları, Fransa’da yaşayan İngiliz vatandaşları ve nakliyecilere 72 saat önce koronavirüs test sonucunun negatif olduğunu gösteren belgeye sahip olma şartı getirildi. Uygulama, 6 Ocak 2021’e kadar devam edecek.

HOLLANDA VE BELÇİKADA SEYAHAT YASAĞINI GEVŞETTİ

Binlerce tır, sınırın kapatılmasından bu yana uzun kuyruklar oluşturdu. Askerler, Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) görevlilerine yardım ederek, Kent bölgesindeki tır şoförlerine hızlı sonuç veren koronavirüs testi uyguluyor.

Hollanda ve Belçika da koronavirüs test sonucunun negatif olması şartıyla İngiltere’den gelenlere seyahat yasağını gevşetti.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.