İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN,  WİLDERS’A TEPKİ GÖSTERDİ

İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN, WİLDERS’A TEPKİ GÖSTERDİ

Şubat 16, 2021 07:47
İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN,  WİLDERS’A TEPKİ GÖSTERDİ
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hollanda Özgürlük Partsinin Başkanı Geert Wilders’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine, Türkler her zaman terörün ve aşırıcılığın karşısında bir duvar olmuştur. Aksini iddia etmek, ırkçılığa ve İslamofobi’ye hizmet etmektir.” ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin  Altun; Hollanda  Özgürlük Partisi’nin Başkanı Geert Wilders’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşım ve Hollanda’nın NCTV kuruluşunun raporuna ilişkin Twitter’dan açıklamada bulundu.

“Geert Wilders ve neo-Nazi arkadaşlarının ağzından bugüne kadar çıkan hiçbir kelimenin hiçbir ağırlığı olmadı.” ifadelerini kullanan Altun, şunları kaydetti:

“TÜRKLER HER ZAMAN TERÖRÜN KARŞISINDA BİR DUVAR OLMUŞTUR”

“Asıl tehlike, Avrupa’nın sözde ılımlı hükümetlerinin ve güya sorumluluk sahibi karar alıcılarının onların fikirlerini paylaşmalarıdır. Bu itibarla, Hollanda’nın NCTV kuruluşunun mesnetsiz, taraflı ve cahilce ‘raporunu’, köyün delisinden daha büyük bir endişe kaynağı olarak görmeliyiz. Türkiye ve Avrupalı Türkler her zaman terörün ve aşırıcılığın karşısında bir duvar olmuştur. Aksini iddia etmek, ırkçılığa ve İslamofobi’ye hizmet etmektir.”

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.