İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Şubat 15, 2021 07:16
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; 8 ile 15 Şubat tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 29 bin 48 kişi ile ilgili adli veya idari işlem yapıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 salgınıyla mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığın korunmasına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına devam edildiği belirtildi. Bu kapsamda; hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanması uygulandığı hatırlatıldı. Sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların büyük oranda uyum sağladığı ve kısıtlama kararına uymayan vatandaşlara idari ya da adli işlem uygulandığı belirtilerek, şöyle denildi:

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”


“8 Şubat Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 12 Şubat Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 15 Şubat Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 29 bin 48 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır. Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.