İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA !

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA !

Eylül 2, 2020 07:30
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA !
0

BEĞENDİM

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, Şırnak’ta 3 teröristin ikna yoluyla teslim olduğu bilgisi verildi. Bakanık tarafından yapılan açıklamada “Şırnak’ta 3 terörist ikna çalışmaları sonucu güvenlik güçlerine teslim oldu, toplam sayı 144’e yükseldi.” ifadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanlığı, Irak’ta faaliyet gösteren 3 terör örgütü mensubunun ikna çalışması sonucu Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının ikna çalışmalarıyla, 3 terör örgütü mensubu daha bugün Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu.

TESLİMOLAN TERÖRİST SAYISI 140’I AŞTI

6 yıl önce örgüte katıldıkları tespit edilen her üç örgüt mensubunun son olarak Irak’ta faaliyet gösterdikleri öğrenildi. 3 örgüt mensubunun teslim olmasıyla birlikte 1 Ocak’tan bugüne kadar terör örgütünden sadece ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 144’e yükseldi.”

Kaynak: EnsonHaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.