İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLADI: YASAĞA UYMAYAN 39  BİNİ AŞKIN KİŞİYE CEZA UYGULANDI
  • BUGUN GAZETESİ
  • GÜNDEM
  • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLADI: YASAĞA UYMAYAN 39 BİNİ AŞKIN KİŞİYE CEZA UYGULANDI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLADI: YASAĞA UYMAYAN 39 BİNİ AŞKIN KİŞİYE CEZA UYGULANDI

Mart 1, 2021 06:53
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLADI: YASAĞA UYMAYAN 39  BİNİ AŞKIN KİŞİYE CEZA UYGULANDI
0

BEĞENDİM

İçişleri Bakanlığı, tarafından açıklamaya göre; 22 Şubat ile 01 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde yasağı ihlal eden 39 bin 604 kişi hakkında adli ya da idari işlem başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
”Covid-19 salgını ile mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığımızın korunmasına yönelik olarak uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmektedir.

Bu kapsamda; hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır.

Sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır. 22 Şubat Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 26 Şubat Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 1 Mart Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 39.604 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır.

Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz.

Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.”

Kaynak:  hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.