İBRAHİM TATLISES’E TAZMİNAT ŞOKU !

İBRAHİM TATLISES’E TAZMİNAT ŞOKU !

Şubat 17, 2021 08:36
İBRAHİM TATLISES’E TAZMİNAT ŞOKU !
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre; Şair ve yazar Necdet Rüştü Efe’nin tek mirasçısı olan kızı Şirin Nisan Dengiz, babasına ait olan ‘Batan Gün Kana Benziyor’ isimli eserin ünlü türkücü Tatlıses’in ‘Yağmurla Gelen Kadın’ albümünde izinsiz bir şekilde kullanması gerekçesiyle İbrahim Tatlıses ve İdobay Müzik şirketine 21 bin liralık tazminat davası açtı:

Dengiz, babasına ait “Batan Gün Kana Benziyor” adlı eserin Tatlıses’in “Yağmurla Gelen Kadın” albümünde izinsiz şekilde kullandığını öne sürdü.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın dilekçesinde şöyle denildi: “İbrahim Tatlıses ve İdobay Müzik eserin mirasçısına bildirimde bulunmadan eseri izinsiz kullanmıştır.”

Eser, Tatlıses ve İdobay Müzik tarafından YouTube gibi sitelerde izinsiz olarak kullanılmaya devam etmektedir.” Dengiz’in avukatı, “Taraflar arasında arabuluculuk görüşmesi yapılmış, ancak bir anlaşma sağlanamamıştır” dedi.

Kaynak: hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.