HULUSİ AKAR: “S-400 SAVUNMA SİSTEMİ GEREKTİĞİNDE KULLANILIR”

HULUSİ AKAR: “S-400 SAVUNMA SİSTEMİ GEREKTİĞİNDE KULLANILIR”

Şubat 27, 2021 09:42
HULUSİ AKAR: “S-400 SAVUNMA SİSTEMİ GEREKTİĞİNDE KULLANILIR”
0

BEĞENDİM

Şehit ailelerine tablet dağıtım törenine katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar burada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akar açıklamalarında, Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemleri konusuna da yer verdi. Satın alınan silahlarla beraber yerli ve milli imkanlarla üretilen silahlarla Türk ordusunun imkan ve kabiliyetini her geçen gün artırmaya çalıştıklarını söyleyen Akar, “Ülkemize karşı artan risk ve tehditler karşısında, hava savunma sistemlerinin temini bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu kapsamda ABD’den Patriot, Fransa-İtalya’dan SAMP-T almak istedik fakat bu çeşitli nedenlerle mümkün olmadı.” dedi. S-400 meselesinin milli bir mesele olduğunu söyleyen Akar, “Bunun üzerine istediğimiz şartları sağlayan Rusya’dan S-400’leri satın aldırdık. S-400 milli bir meseledir. Türkiye bu tercihiyle egemenlik hakkını kullanmıştır.” şeklinde konuştu.

Kaynak:ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.