HULİSİ AKAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

HULİSİ AKAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Aralık 10, 2020 07:16
HULİSİ AKAR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaptığı açıklamada son bir ayda PKK’ya yönelik 28 operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu. Operasyonların 7’sinin büyük 21’inin de orta çaplı olduğu bilgisini verdi. Bakan Akar açıklamasında. “PKK’ya karşı operasyonlarımız artan şiddetle devam ediyor. Son bir ayda 7’si büyük, 21’i orta çaplı 28 operasyon icra edildi” ifadelerini kullandı.

TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin maddelerinin görüşmelerinde konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şu açıklamalarda bulundu:

“BARIŞA UZANAN ELİMİZ HEP HAVADA BIRAKILDI”

“Akdeniz’de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan’dır. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı.”

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Akar, Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlara ilişkin, “PKK’ya karşı operasyonlarımız artan şiddetle devam ediyor. Son bir ayda 7’si büyük, 21’i orta çaplı 28 operasyon icra edildi” dedi.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Bakan Akar, Karabağ’daki anlaşmaya ilişkin, “Ortak merkezin bina inşası ve faaliyetlerin başlaması için Türkiye-Azerbaycan-Rusya arasında çalışmalar devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

“FETÖ İLE MÜCADELEYE KARARLILIKLA DEVAM EDİLİYOR”

Akar, “FETÖ ile mücadeleye kararlılıkla devam ediliyor. 15 Temmuz 2016’dan itibaren TSK’dan toplam 20 bin 610 kişi ihraç edildi” diye konuştu.

S-400 TEDARİK SÜRECİ

Bakan Akar, “S-400 tedarik süreci siyasi, askeri, ekonomik ve teknolojik boyutlar dikkate alınarak takip edilmekte, sistemin kontrol ve hazırlıklarına planlandığı şekilde devam edilmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.