EKREM İMAMOĞLU’NDAN SU KESİNTİSİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

EKREM İMAMOĞLU’NDAN SU KESİNTİSİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Ocak 5, 2021 11:34
EKREM İMAMOĞLU’NDAN SU KESİNTİSİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na İstanbul’daki barajların doluluk oranına ilişkin soru sorulunca İmamoğlu, gereken çalışmaların yapıldığını ve şu an da herhangi bir kesinti yaşanmayacağını belirterek “Yaşayıp göreceğiz ama bir yandan biz de sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul barajlarında su seviyelerinin düşmesi ve yağmur bombasının gündemde olup olmadığına yönelik gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Teknik olarak birçok konu konuşulabilir. Bizim de hem danışmanlarımız hem teknik arkadaşlarımız var. İstanbul’un kuralık ve çevre sorunları her gün gündemimiz.” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

“HER GÜN GÜNDEMİMİZ VE BUNU TARTIŞIYORUZ”

“Her gün bu şehrin daha fazla tahrip edilmeden, açıkçası kuraklığı da yaşamadan nasıl İstanbul’u yeşillendirebiliriz, güzelleştirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. İstanbul’un su sorunu yaşamaması için de gerçekten A, B, C, D planlarımız söz konusu. Her gün gündemimiz ve üst yönetim olarak bunu tartışıyoruz konuşuyoruz, günlük değerlendiriyoruz.”

“ŞU ANDA BÖYLE BİR KESİNTİ YOK”

Aralık ayında İstanbul’un az yağış aldığını hatırlatan İmamoğlu, “Ocak ayı da iyi başlamadı. Yarından sonra bir yağmur bekliyoruz, Meteoroloji’den aldığımız bilgiye göre. Yaşayıp göreceğiz ama bir yandan biz de sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.” dedi.

İmamoğlu, “Kesintiler olabilir mi?” şeklindeki soruya ise “Şu anda böyle bir kesinti süreci yaşamayacağız.” yanıtını verdi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.