EDUKAS YURTDIŞI EĞİTİM MERKEZİ’NİN KURUCUSU AHMET SABUNCUOĞLU İLE SÖYLEŞİ
  • BUGUN GAZETESİ
  • yaşam
  • EDUKAS YURTDIŞI EĞİTİM MERKEZİ’NİN KURUCUSU AHMET SABUNCUOĞLU İLE SÖYLEŞİ

EDUKAS YURTDIŞI EĞİTİM MERKEZİ’NİN KURUCUSU AHMET SABUNCUOĞLU İLE SÖYLEŞİ

Mayıs 3, 2024 08:53
EDUKAS YURTDIŞI EĞİTİM MERKEZİ’NİN KURUCUSU AHMET SABUNCUOĞLU İLE SÖYLEŞİ
0

BEĞENDİM

Başarı hikayeleri programımızın bu haftaki konuğu, eğitimde önemli bir yere sahip olan Edukas Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin kurucusu Ahmet Sabuncuoğlu oldu. Sabuncuoğlu, eğitim hayatı ve sektördeki deneyimlerini bizimle paylaşarak, eğitim alanında önemli ipuçları verdi.

48 yaşındaki Sabuncuoğlu, 1975 Aydın doğumlu ve eğitimini Ege bölgesinde tamamladıktan sonra yurt dışında eğitim fırsatı bulmuş. Özellikle İngiltere ve Almanya’da eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönüp üniversitede İngilizce öğretmenliği yapmış.

Eğitim hayatının bir noktasında yurt dışına eğitim için gitmiş olan Sabuncuoğlu, geri dönüşünde Edukas Yurtdışı Eğitim Merkezi’ni kurmaya karar vermiş. Kurduğu bu merkez aracılığıyla öğrencilere yurt dışında eğitim alma fırsatı sunarak, onların uluslararası alanda başarılı birer birey olmalarına yardımcı oluyor.

Edukas Yurtdışı Eğitim Merkezi, özellikle İngiltere üniversiteleri üzerinden lise, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine danışmanlık hizmeti sunuyor. Sabuncuoğlu, öğrencilerin başvuruları ve kabul süreçlerinde destek oluyor ve onların yurt dışındaki eğitim hayatlarını kolaylaştırıyor.

Geleceğe yönelik planlarını da paylaşan Sabuncuoğlu, dijitalleşmenin eğitim sektöründe giderek arttığını belirtiyor. Pandemi sonrası dönemde dijital derslerin önemli bir rol oynadığını ve bu alanda daha da gelişmeyi hedeflediklerini ifade ediyor. Öğrencilerin gelişimini sağlamak için dijital derslerin motivasyon açısından ve psikolojik olarak faydalı olduğunu düşünüyor.

Ahmet Sabuncuoğlu’nun eğitim hayatı ve Edukas Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin başarıları, eğitim alanında önemli bir referans kaynağı olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.