DONALD TRUMP’TAN AÇIKLAMA: BU SEÇİM TERSİNE ÇEVRİLMELİ

DONALD TRUMP’TAN AÇIKLAMA: BU SEÇİM TERSİNE ÇEVRİLMELİ

Kasım 26, 2020 08:14
DONALD TRUMP’TAN AÇIKLAMA: BU SEÇİM TERSİNE ÇEVRİLMELİ
0

BEĞENDİM

ABD Başkanı Trump, Joe Biden’ın başkanlığa geçiş sürecini başlatsa da hile iddialarını hakkında açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Trump, son yaptığı açıklamada bu seçimin tersine çevrilmesi gerektiğini belirterek, “Tek ihtiyacımız olan şey, siyasi bir görüşe sahip olmadan bir yargıcın bunu düzgün bir şekilde dinlemesi. Bu seçim, tersine çevrilmeli.” ifadelerini kullandı.

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimlerine hile karıştığını savunan Donald Trump, Joe Biden’ın kazanmasını kabul etmese de daha sonra Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı.

Ancak Trump, Pensilvanya’da seçimlerde usulsüzlük yapıldığına dair iddialara ilişkin düzenlenen oturuma telefonla bağlanarak, bu tavrını sürdürdü.

“TEK İHTİYACIMIZ OLAN ŞEY…”

“Tek ihtiyacımız olan şey, siyasi bir görüşe sahip olmadan bir yargıcın bunu düzgün bir şekilde dinlemesi. Bu seçim, tersine çevrilmeli.” diyen Trump, Pensilvanya’da büyük bir farkla kazandıklarını savundu.

“TÜM KANITLARA SAHİBİZ”

Trump ayrıca konuyla ilgili tüm belgelerin kendilerinde olduğunu belirterek, “Hiç şüphe yok ki tüm kanıtlara sahibiz.” ifadesini kullandı.

GEREKLİ BELGEYİ İMZALADIM

Pensilvanya Valisi Tom Wolf, eyalet sekreterliğinin eyaletteki seçimleri kazananının Biden olduğunu tescil ettiğini açıklamıştı.

Wolf, “Kanunların gerektiği şekilde eyaletimizdeki 20 Seçiciler Kurulu üyesini Biden’ın alması için gerekli belgeyi imzaladım.” demişti.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.