DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Şubat 22, 2021 08:04
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada; Somali’de seçim sürecine ilişkin anlaşmazlıktan kaynaklanan gelişmelerden endişe duyulduğunu belirterek, Dost ve kardeş Somali halkının kendi geleceğini belirleme iradesine ve siyasi olgunluğa sahip olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı Somali’de yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Somali’de seçim sürecine ilişkin anlaşmazlıktan kaynaklanan son günlerdeki menfi gelişmelerden endişe duyuyoruz.

Tüm tarafların şiddete yol açabilecek eylemlerden kaçınarak sağduyuyla hareket etmesi, Federal Hükümet ile Bölgesel Yönetim Liderlerinin bir araya gelerek 17 Eylül 2020 tarihinde varılan uzlaşı zemininde, kapsayıcı ve yapıcı bir diyalogla anlaşmazlıkları çözmeye çalışmaları önem arz etmektedir.

“SİYASİ OLGUNLUĞA SAHİP OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Dost ve kardeş Somali halkının kendi geleceğini belirleme iradesine ve siyasi olgunluğa sahip olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, karşılıklı anlayış zemininde seçim süreci konusunda daha fazla gecikmeksizin uzlaşı sağlanmasını temenni ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.