DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KANADA’YA TEPKİ

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KANADA’YA TEPKİ

Ekim 6, 2020 06:03
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KANADA’YA TEPKİ
0

BEĞENDİM

Son dakika… Kanada’nın, Azerbaycan topraklarını kurtarmak için mücadele göstermesi gerekçesiyle askeri ürünlerin Türkiye’ye ihraç edilmesinin askıya alınmasına Dışişleri Bakanlığı’ndan oldukça sert tepki geldi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kanada’nın Azerbaycan’ın topraklarını kurtarmak için verdiği haklı mücadeleyi gerekçe göstererek askeri ürünlerin ülkemize ihracını askıya alması çifte standarttır. Kanada’dan beklentimiz ülkesindeki Türkiye karşıtı çevrelerin etkisi altında kalmadan ve dar siyasi çıkar hesaplarına hapsolmadan hareket etmesidir.” denildi.

Dışişleri Bakanlığı: Kanada‘nın Azerbaycan‘ın topraklarını kurtarmak için verdiği haklı mücadeleyi gerekçe göstererek askeri ürünlerin ülkemize ihracını askıya alması çifte standarttır. Kanada’dan beklentimiz ülkesindeki Türkiye karşıtı çevrelerin etkisi altında kalmadan ve dar siyasi çıkar hesaplarına hapsolmadan hareket etmesidir.

Kaynak: Hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.