CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ’NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA !

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ’NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA !

Eylül 14, 2020 08:02
CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ’NDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA !
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü olmadığını belirtti. Kalın açıklamasında, “Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. ” ifadelerini kullandı.

“BARIŞÇIL YOLLARDAN ÇÖZÜMÜ MÜMKÜNDÜR”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde hem sahada hem de masada güçlü bir aktör olarak hak ve menfaatlerini her zaman koruyacağını bildirdi.

Kalın, “Yunanistan ve AB ülkeleri diplomasiye tanınan şansı heba etmemeli, mütekabil adımlar atmalıdır. Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır. Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır” ifadesini kullandı.

Kaynak: Hürriyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.