CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI AÇIKLADI: BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASI KABUL EDİLDİ

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI AÇIKLADI: BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Kasım 10, 2020 13:36
CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANLIĞI AÇIKLADI: BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASI KABUL EDİLDİ
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, tarafından yapılan açıklamada,  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın istifa talebinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kabul edildiğini bildirdi.  

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesini kurarak milletin takdirine sunduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabinede yer verilen bakanların 10 Temmuz 2018’de Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başladıkları, daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak‘ın Cumhuriyet’in 66’ncı hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“BEYRAT ALBAYRAK’IN GAYRETLERİYLE KRİTİK SÜRECİ EN AZ HASARLA YOLA DEVAM ETTİK”

“Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın başarıları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde, sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: milliyet

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.