CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN, ÖZGÜR ÖZEL’E DAVA ŞOKU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN, ÖZGÜR ÖZEL’E DAVA ŞOKU

Aralık 21, 2020 11:17
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN, ÖZGÜR ÖZEL’E DAVA ŞOKU
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi hakkında ‘diktatör’ gibi ifadeler kullanan Özgür Özel’e 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Erdoğan dava dilekçesinde, “Davalanın dava konusu edilen açıklamalarının hiçbiri düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde değerlendirilip hukuken mazur görülemez.” ifadelerine yer verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suçlayıcı ifadeler kullanmıştı.

Yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Bu diktatör bozuntusuna milletimiz ilk seçimde sandığı gösterip, geldiği gibi gönderecek.” ifadelerini kullanan Özel’e karşı AK Parti sessiz kalmadı.

Erdoğan’a yönelik ‘diktatör’ söyleminde bulunan Özel’e parti içerisinden çok sayıda kınama gelirken, Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dava açtı.

“PARTİYİ HEDEF ALAN BİR YAKLAŞIM İÇERİYOR”

Özel hakkında 250 bin TL’lik tazminat davası açan Erdoğan’ın dilekçesinde, “Davalanın dava konusu edilen açıklamalarının hiçbiri düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde değerlendirilip hukuken mazur görülemez.” ifadeleri yer aldı.

Aynı zamanda dilekçede, ‘diktatör’ kelimesinin sözlükteki anlamı dışında partiyi hedef alan bir yaklaşım içerdiğinin de altı çizildi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.