CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KORONAVİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KORONAVİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Ekim 6, 2020 06:49
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KORONAVİRÜS AŞISINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada koronavirüs aşı deneyi çalışmalarında insan deneyleri için önümüzdeki hafta bin dozluk üretim yapılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Küllüyesi’ndeki kabine toplantısının ardından alınan kararları açıkladı ve gündemi değerlendirdi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan yeni kararları bildiren Erdoğan, salgını önlemek için sürdürülen aşı araştırma projeleri hakkında da bilgi verdi.

“İNSAN ÇALIŞMALARI AŞAMASINA YAKLAŞTILAR”

Yerli aşıda konusunda oldukça ileri bir düzeye gelindiğini açıklayan Cumhurbaşkanı,  “Yapılan yatırım, verilen destek ve hazırlanan yol haritaların birer birer icraata dönüşmesinin haklı kıvancı içerisindeyiz. 5 tanesi insan çalışmaları safhasına yaklaştı. Araştırma kuruluşlarımızın planlamalarının, verdikleri desteklerin önemi, altyapı ve insan kaynağı gücümüzle yine bu süreçte ortaya çıkmıştır.

ÇALIŞMALAR İÇİN 1000 DOZ AŞI ÜRETİLECEK

Üretim konusunda altyapısı uygun firmamızın ayda 20 milyon doz kapasitesini buluyor. Bu rakam ayda 50 milyon dozun üzerine çıkabilecektir. Önümüzdeki hafta 1000 doz aşı insan çalışmaları için üretilmiş olacaktır.”dedi.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.