CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYA LİDERİ PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYA LİDERİ PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Şubat 19, 2021 07:41
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RUSYA LİDERİ PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ
0

BEĞENDİM

 Gelen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Lideri Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede, Suriye, Libya ve Karabağ’daki gelişmeler, korona virüs aşısı konuşuldu. Putin, şehit düşen 13 Türk askeri için baş sağlığı dileklerini de iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımların ele alındığı görüşmede, bölgesel meselelerin de değerlendirildiğini aktardı. Erdoğan, görüşmede, Dağlık Karabağ’da 11 Ocak Mutabakatı’nı takiben yeniden tesisi için çalışmaların sürdüğü kara ve demir yolu ulaştırma hatlarının daha verimli olması için Türk ve Rus uzmanların Azerbaycanlı muhataplarıyla bir araya gelebileceğini vurguladı.

KORONAVİRÜS GÜNDEMİ DE KONUŞULDU


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ateşkesin korunması için tüm konularda ortak çaba sarf edilmesi gerektiğini aktardı. Suriye meselesini en kısa sürede çözüme kavuşturmanın ortak menfaat olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’da da barış ve istikrar için oluşan fırsatın heba edilmemesi gerektiğine dikkati çekti. Kremlin’den yapılan açıklamadaysa, iki liderin Rus koronavirüs aşılarının Türkiye’ye tedarik edilmesi ve aşıların Türkiye’de üretilmesi olasılıkları hakkında da görüştükleri belirtildi. Ülkeleri arasındaki ortak enerji projelerinin ilerleyişini de ele alan liderler, temasta kalacakları konusunda anlaştı. Putin’in terör örgütü PKK’nın 13 Türk’ü şehit etmesinden dolayı taziye mesajını da ilettiği belirtildi.

Kaynak: sabah

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.