CUMHURBAŞKANI EDOĞAN, RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

CUMHURBAŞKANI EDOĞAN, RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Ekim 15, 2020 06:15
CUMHURBAŞKANI EDOĞAN, RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan meselesi ve Suriye ile Libya’nın durumu değerlendirildi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuruldu.

AZERBAYCAN –  ERMENİSTAN MESELESİ DEĞERLENDİRİLDİ

Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirmeye yönelik adımların ele alındığı görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan meselesi ile Suriye ve Libya’daki durum değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Azerbaycan topraklarına saldırarak yeni bir kriz çıkaran Ermenistan’ın yaklaşık 30 yıldır süren işgalini kalıcı hale getirmeye çalıştığını belirterek, Türkiye’nin gerek Minsk Grubu içindeki statüsü, gerekse ikili ilişkileri çerçevesinde bu meselenin kalıcı bir çözüme kavuşturulmasından yana olduğunu ifade etti.

Erdoğan, Suriye krizinin siyasi çözüm sürecinde yakalanan ivmenin muhafaza edilmesi gerektiğini de vurguladı.

Kaynak: trthaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.