BREZİLYA MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NDAN ŞAŞIRTAN İSTİFA

BREZİLYA MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NDAN ŞAŞIRTAN İSTİFA

Mart 30, 2021 07:47
BREZİLYA MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NDAN ŞAŞIRTAN İSTİFA
0

BEĞENDİM

Brezilya Milli Savunma Bakanı Fernando Azevedo e Silva yaptığı açıklamada, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Ancak istifa kararının gerekçesini belirtmedi. Yerine kimin atanacağı bilinmezken Dışişleri Bakanı Araujo’nun da istifa edeceği bildirildi.

Brezilya Milli Savunma Bakanı Fernando Azevedo e Silva yaptığı açıklamada, görevinden istifa ettiğini belirtti.

Silva, istifa kararının gerekçesine değinmezken yerel basın ise, Silva’nın Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından görevde alındığını iddia etti.

2018 yılında göreve başlayan eski Ordu Genelkurmay Başkanı Fernando Azevedo e Silva’nın yerine ise kimin atandığı konusunda henüz bir açıklanma yapılmadı.

DIŞİŞLERİ BAKANI DA İSTİFA EDECEK

Brezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo’nun istifa edeceği bildirildi. Arajuo’nun ilerleyen saatlerde istifasını Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’ya sunması ve görevini resmen bırakması bekleniyor.

Bakan Araujo son zamanlarda Brezilya Ulusal Kongresi tarafından büyük baskı altındaydı.

Kongre, Araujo’nun Brezilya’nın önemli koronavirüs aşı üreticileriyle olan zayıf diplomatik ilişkileri nedeniyle, geçen hafta Araujo’nun görevi bırakması yönünde baskı yapmaya başlamıştı.

Kaynak: ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.