BM’DEN ‘LİBYA’ YA İLİŞKİN AÇIKLAMA

BM’DEN ‘LİBYA’ YA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Ekim 21, 2020 08:39
BM’DEN ‘LİBYA’ YA İLİŞKİN AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

Gelen bilgiye göre, Birleşmiş Milleter, Cenevre’de devam eden görüşmelerle alakalı açıklamalarda bulundu. Açıklamada, Cenevre’de gerçekleşen  5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunun başladığı bildirildi.

Birleşmiş Milletler (BM), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Libya’da kalıcı ateşkes sağlamayı amaçlayan Cenevre’deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunun başladığını duyurdu.

BM Cenevre Ofisi’nde başlayan toplantılara, BM Genel Sekreteri Libya Özel Temsilci Vekili Stephanie Williams da katılıyor.

24 EKİM’E KADAR SÜRECEK

Dördüncü tur görüşmelerinin 24 Ekim’e kadar devam edeceği belirtilirken, BM’den Libya konusunda açıklama geldi.

“GERİLİMİN TIRMASININ ÖNLENMESİNDE MUTABIK KALINDI”

Williams, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Libya’da doğu ve batı yönetimleri, cephe hattında sükunetin korunması ve askeri gerilimin tırmanmasının önlenmesi konusunda mutabık kaldı.” dedi.

LİBYA TEMSİLCİSİ AÇIKLADI

Libya Özel Temsilci Vekili Williams, taraflar arasındaki görüşmelerin, aralarındaki kara ve hava yollarını yeniden açmayı kabul ettikten sonra kalıcı bir ateşkes sağlayacağı konusunda “oldukça iyimser” olduğunu söyledi.

Kaynak:ensonhaber

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.